Tradycyjne danie kuchni hiszpańskiej, składa się z ryżu drobiu, kiełbasek czosnkowych, krewetek, małży oraz świeżych warzyw.

Tradycyjne danie kuchni hiszpańskiej, składa się z ryżu drobiu, kiełbasek czosnkowych, krewetek, małży oraz świeżych warzyw.
Obtaczanie produktu przed smażeniem w panierce (jajku, bułce tartej, startym serze, przyprawach).
Cienkie płaty przygotowane z mąki ryżowej bardzo delikatne, po nawilżeniu nabierają elastyczności i można z nich przygotowywać małe nadziewane roladki bądź sajgonki. Bardzo popularne w kuchni azjatyckiej.
Konserwowanie mięsa w specjalnej zaprawie.
Przygotowywanie potrawy w piekarniku lub piecyku.
Malutkie pierożki z pikantnym farszem z surowego mielonego mięsa wołowo- wieprzowego pochodzenia rosyjskiego. Podaje się gotowane, polane masłem, śmietaną lub podsmażane.
Placki przyrządzone z mąki i wody z dodatkiem soli, upieczone na tradycyjnej blasze kuchennej lub w piecu piekarskim. Nie porywają wyglądem i nie zabiegają o nasze względy, natomiast jest to jedno z tych dań, które znika wcześniej niż chcemy :)
Napój mrożony lub gorący, pochodzący z Indii. W oryginalnej wersji robiono go z pięciu składników: herbaty, cukru, cytryny i jeszcze jakiegoś owocu oraz wina (sanskryckie słowo pancza oznacza pięć). Od XVI wieku poncz znany jest także w Europie. Sporządza się go z herbaty, cukru, przypraw, owoców, soków owocowych oraz alkoholu (rumu lub wódki), a czasem – z samego rumu i soku
Gotowanie produktu w temperaturze poniżej punktu wrzenia.
Jasne mięso (kurczak, cielęcina, jagnięcina, królik), ugotowane w niewielkiej ilości wody z dodatkiem warzyw i podane w tym wywarze, podprawionym jasną zasmażką i śmietaną lub żółtkiem z odrobiną soku z cytryny. Zwykle dodatkiem do potrawki jest ryż na sypko. Znacznie rzadziej terminu “potrawka” używa się na określenie samego sosu powstałego podczas gotowania jasnego mięsa z warzywami. Najpopularniejsze dania potrawkowe to: potrawka z królika, z kurczaka, potrawka cielęca i kura w potrawce. To dla tych co nie zamierzają całe życie być na diecie :)
Ceniona szynka, pochodząca z Parmy. Surowe mięso naciera się specjalną mieszanką, odkłada do leżakowania, ponownie naciera i “prasuje”. Podaje się pokrojoną w cienkie, prawie przezroczyste plastry.
Ciemny, razowy chleb, który piecze się z gruboziarnistej mąki żytniej, często z dodatkiem miodu lub melasy. Jest lekkostrawny i zawiera sporo błonnika. Specjalnie dla tych co w genach mają pieczenie i znajdują w nim dużo przyjemności :)
Miazga albo papka z warzyw lub owoców.